Kůže

Kůže kvalitně vyčiněné vhodné jako předložky na zem, k dekoraci bytů, domů chalup, na židle, lavice, křesla, pohovky, oblíbené pro domácí miláčky.

Pravá ovčí a jehněčí kůže - kožešina je díky obsahu lanolinu silně samočistící. Vlněné výrobky a kůže se čistí velmi lehce. Jednou do roka je zlehka ručně ošetříte mokrým čištěním pomocí kartáčku. Připravíme cca 25 °C teplý vodní roztok s nezásaditým pracím prostředkem určeným na vlnu, který obsahuje lanolin a pomocí tohoto roztoku a kartáčku výrobek ošetřete. Výrobek poté od vody jemně vymačkejte nebo vypráskejte - neždímejte. Pak sušte volně položený nebo převěšený přes silnější předmět. Sušíme nejlépe venku, ne na přímém slunci nebo zdroji tepla.

Povrch upravujte kartáčem - vyčesání chlupu. Při větším ušpinění použijte chemickou čistírnu. Kůže a výrobky z ovčí vlny je dobré občas vyvětrat a vytřásat. Vhodné je  vyvěšení do vlhkého prostředí - mlhavé počasí (ne déšť). Vlas nasaje vlhkost, zvýší objem a postaví se. Potom stačí vyprášit, vyklepat nebo vysát. Tak jednoduše zůstanou výrobky z ovčí vlny  a kůže přírodní a čisté.

Aktivní filtry